/BIO MORS
Bio Mors program

BIO MORS

PROGRAM – hvad kan du se i Bio Mors

frem til den 17.februar 2019

Tirsdag 05.02.2019 – Onsdag 06.02.2019

15.30 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

17.45 PerleFilm Aga

18.00 Arctic

20.00 Glass

20.15 Unge Astrid

Torsdag 07.02.2019

15.30 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

15.45 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

18.00 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

18.15 Unge Astrid

20.30 Mødregruppen

20.45 Arctic

Fredag 08.02.2019

11.00 Tekstet Før frosten

15.30 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

15.45 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

18.00 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

18.15 Unge Astrid

20.30 Mødregruppen

20.45 Arctic

Lørdag 09.02.2019 – Søndag 10.02.2019

10.15 Skammerens datter 2 – slangens gave

10.45 Mary og troldkvindens blomst – Med dansk tale

12.45 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

13.15 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

15.15 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

15.45 Mødregruppen

18.00 Unge Astrid

18.30 Ternet ninja

20.20 Arctic

20.30 Mødregruppen

Mandag 11.02.2019 – Onsdag 13.02.2019

10.15 Skammerens datter 2 – slangens gave

10.45 Mary og troldkvindens blomst – Med dansk tale

12.45 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

13.15 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

15.15 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

15.45 Mødregruppen

18.00 Unge Astrid

18.30 Ternet ninja

20.20 Bohemian Rhapsody

20.30 Mødregruppen

Torsdag 14.02.2019 – Lørdag 16.02.2019

10.45 Skammerens datter 2 – slangens gave

11.00 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

13.15 Mary og troldkvindens blomst – Med dansk tale

13.30 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

15.30 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

17.00 Alita: Battle Angel – 3D

18.00 Mødregruppen

20.15 Alita: Battle Angel

20.30 Mødregruppen

Søndag 17.02.2019

10.00 Opera The Met Operabio – Adriana Lecouvreur (2018)

10.45 Skammerens datter 2 – slangens gave

13.15 LEGO Filmen 2 – Med dansk tale

13.45 Vilde Rolf 2 – Med dansk tale

15.30 Sådan træner du din drage 3 – Med dansk tale

17.00 Alita: Battle Angel – 3D

18.00 Mødregruppen

20.15 Alita: Battle Angel

20.30 Mødregruppen